O nás

KDO JSME? 

Jsme Terezie a Jan, manželé, rodiče, ale také kreativní duše s hlavou plnou nápadů. V našich životech si rádi dopřáváme krásu a kvalitu, což se odráží nejen v našem interiéru, ale i v šatníku. Nápady se začaly skládat a pod rukama nám pomalu, ale jistě začalo vznikat JOLI·JOLI – malá česká rodinná značka, zaměřená na kvalitní udržitelnou módu pro ženy.

Ač jsme hledali, tak se nám na trhu nedařilo najít vše, co jsme si představovali, a to nás inspirovalo k vlastní tvorbě. 

JAK TO ZAČALO? 

Po narození naší první dcery jsme vytvořili dřevěné milníkové kartičky, které nám dodnes připomínají krásné vzpomínky. V naší tvorbě jsme našli zalíbní a v našem bytě přibylo spousta doplňků, které náš domov zútulnily. Rozhodli jsme se naši výrobu ukázat světu a sdílet ji s vámi. Tvorba doplňků do interiéru to vše odstartovala a dovedlo nás to až k udržitelné módě. Nejprve nás okouzlil len, jeho struktura, vlastnosti a příjemnost na dotek. Objednali jsme překrásné kvalitní lněné látky Merchant and Mills z UK a začali konstruovat první střihy šatů. Celý proces nás nadchnul natolik, že jsme nezůstali jen u jednoho materiálu a vytvořili jsme několik dalších modelů.

  

CO DĚLÁME? 

V naší nabídce nyní najdete šaty, sukně, kalhoty i topy. Jednotlivé střihy jsme tvořily tak, abyste se cítily jedinečně, pohodlně i elegantně. Aby podtrhly vaši ženskost a zajistily vám pozornost zvědavých kolemjdoucích. Výsledkem jsou unikátní kousky do vašeho šatníku, které jdou báječně kombinovat.

Šijeme standardní konfekční velikosti, ale také přímo na míru. Protože jsme sami rodiče, víme, jak obtížné je najít kojící oblečení, které je funkční, ale zároveň lichotivé. Proto všechny naše modely šijeme i v kojící variantě, aby se maminky i během kojení cítily pohodlně, ale zároveň elegantně.

Chceme vytvořit široký výběr kvalitní udržitelné módy pro ženy, která vydrží celé dekády!

Soustředíme se na výběr kvalitních přírodních materiálů, aby jsme byly férový vůči životnímu prostředí, ale také vám a vašemu pohodlí. Jednotlivé látky jsme se snažili vybrat tak, aby si u nás mohli vybrat milovnice barev i zemitých odstínů.

 

KDO PRO VÁS TVOŘÍ? 

Na všechnu práci už jsme nestačili sami, a proto se rodina JOLI·JOLI stále rozrůstá. Každý kus oblečení prochází pod rukama několika šikovných žen. Naše Magdaléna pečlivě stříhá látky, aby u sešívání vše perfektně pasovalo. Podílí se také na vytváření nových střihů. Anna, Markéta a Olga jsou naše zručné švadlenky, které za zvuku šicích strojů odvádějí precizní zpracování jednotlivých modelů. Anna a Markéta jsou však ženy mnoha talentů a vedle šití také pletou vlněné šátečky. Ráda bych zmínila také Martinu, která nám jako zkušená švadlena pomáhá s novými střihy a má mnoho cenných rad. Všechny jsou neuvěřitelné a vážíme si jich. Děkujeme vám.

Našim švadlenkám se snažíme zajistit férový plat.

Celý proces vzniká v našem malém ateliéru v Olomouci, kde nás po domluvě můžete také navštívit a prohlédnout si naši tvorbu na vlastní oči.

CO ZNAMENÁ JOLI·JOLI?

Upřímně řečeno, sami přesně nevíme. Bylo to jedno z prvních slov naší dcery Rozárky a čím více ho opakovala, tím více jsme si ho zamiloval. JOLI·JOLI pro nás znamená domov, děti, vzpomínky a vše co máme rádi.